اندیشه ناب محمدی

الزامات گام دوم انقلاب

آرشیو رویدادها
صدا و سیما ( صوت و تصویر )

ضرورت پژوهش‌های کاربردی برای بهره برداری از منابع و توسعه بخش کشاورزی

سخنرانی با محور ضرورت پژوهش‌های کاربردی برای بهره برداری از منابع و توسعه بخش کشاورزی 9/10/91

محمدرضا  رضوانی مدیرکل دفتر آموزش و پژوهش استانداری سمنان در نشست با قریشی معاون امور پژوهشی اداره کل تحقیق و توسعه بانک کشاورزی ایران، سیاست‌های پژوهشی استان را تشریح و اجرای پژوهش‌های کاربردی برای بهره‌برداری از منابع و توسعه بخش کشاورزی را ضروری دانست.

وی ضمن بیان جایگاه واهمیت بخش کشاورزی در اقتصاد خانواده و جامعه و با اشاره به سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی و شعار هفته پژوهش با رویکرد پژوهش تقاضا محور و تولید دانش‌بنیان بعنوان زیربنای اقتصاد مقاومتی، بر اهمیت تعامل بانک کشاورزی با دستگاه‌های تخصصی بخش کشاورزی تاکید کرد و مزیت آن را نیاز سنجی و تعیین اولویت‌های پژوهشی و آسیب‌شناسی در حوزه فعالیت‌های بخش کشاورزی بر مبنای ماموریت‌های سازمان‌های تخصصی و نیز دستیابی به راه‌های توسعه و اولویت‌های سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی دانست.

در جلسه فوق به اولویت‌ها و محورهای پژوهشی در سطح ملی اشاره و به بومی‌سازی مطالعات و پژوهش‌ها بر اساس اولویت‌ها ی تعیین‌شده و در راستای سیاست‌های کارگروه‌های تخصصی استانها تاکید و حمایت از پژوهش‌های کاربردی استان‌ها تعهد گردید.

رزومه
  • نام: محمد رضا
    نام خانوادگی: رضوانی
    مدرک و رشته تحصیلی: لیسانس اقتصاد نظری – فوق لیسانس مدیریت صنعتی – دکترای اقتصاد صنعتی
    حوزه‌های خدمت: دفتر برنامه‌ریزی و هماهنگی امور اقتصادی استانداری سمنان، دفتر آموزش و پژوهش، دفتر برنامه‌ریزی، نوسازی و تحول اداری
نامزد انتخابات

تماس با ما