اندیشه ناب محمدی

الزامات گام دوم انقلاب

آرشیو رویدادها
صدا و سیما ( صوت و تصویر )

ضرورت توسعه پژوهش تقاضا محور در بخش کشاورزی

سخنرانی با محور ضرورت توسعه پژوهش تقاضا محور در بخش کشاورزی

جلسه تحقیق و توسعه بانک کشاورزی استان سمنان در روز سه شنبه مورخ 8/12/91 با حضور آقای محمدرضا رضوانی مدیرکل دفتر آموزش و  پژوهش استانداری سمنان ، دکتر سعدالدین  معاون پژوهش و فناوری و ریاست پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان ،دکتر عبدا… پور مدیر فناوری و ارتباط صنعت دانشگاه سمنان، دکتر سعادت مدیر پژوهش دانشکده اقتصاد و مدیریت دکتر ولی‌پور مدیر مرکز رشد و فناوری، مهندس جهانشاهی کارشناس مرکز رشد و فن‌آوری  و محمدرضا حاتمی مدیر شعب بانک کشاورزی استان سمنان برگزار گردید .

رضوانی مدیرکل دفتر آموزش و پژوهش استانداری سمنان طی سخنانی اظهار داشت: استان سمنان در حوزه های مختلف ظرفیت‌های خوبی دارد از جمله در بخش کشاورزی هم فعالیت ها و فرآیندهاو زیر فرآیندهای متنوعی  که دراین بخش صورت می گیرد بعنوان فرصت خوبی و مهمی است که می تواند پیوند میان مباحث پژوهش های تقاضا محور  و اجرای پژوهش‌های کاربردی را در برگیرد .

ایشان عنوان نمود: اینک که ارتباط خوب و تعامل بانک با دانشگاه در حوزه پژوهشی وجود دارد لازم است پژوهش بعنوان محوری ترین مساله سازمان مورد توجه قرار گیرد و از این فرصت در کنار سایر فرصت‌ها به آن توجه نموده و نیازهای بخش کشاورزی و بانک کشاورزی در حوزه تحقیقاتی بررسی شود چرا که در بخش کشاورزی طرحهای بسیار وجود دارد و نیاز به شناخت مسایل داریم که ساده‌ترین مطالعه و تحقیق می‌تواند جامعه دانشگاهی و بخش کشاورزی را با مسائل پیش‌رو آشنا نماید.

رضوانی مدیرکل دفتر آموزش و پژوهش استانداری در ادامه افزود: اینک که در برنامه پنجم توسعه، بخش کشاورزی نیز در آن مورد توجه قرار گرفته است انشاء ا… بتوانیم با مدیریت صحیح علمی و بهینه در بخش کشاورزی به استقلال  و خودکفایی و امنیت و تامین غذایی دست پیدا کنیم که در این خصوص باید مستند علمی داشته باشیم اولویت‌های سرمایه‌گذاری بخش را مشخص و عملیاتی نماییم. مدیرکل دفتر پژوهش و آموزش استانداری در پایان اشاره داشت: از حسن تدبیر و استقبال بانک کشاورزی بسیار خرسندیم امیدواریم هم در حوزه پژوهش و هم در اجرا تسریع شود. ایشان اظهار امیدواری نمودند ارتباط با بانک کشاورزی بعنوان یک بانک تخصصی در راستای ارتقای بخش کشاورزی، افزایش داشته باشد.

در ادامه جلسه، پیشنهاد بازدید از مرکز پارک علم و فناوری و آمادگی برای دایرنمودن میز بانک کشاورزی در محل دانشگاه یا پارک علم و فناوری برای دریافت و بررسی نیازها و تقاضای علمی و پژوهشی مجموعه بانک با حضور کارشناسان بانک و اساتید  نمودند. همچنین ایجاد اطاق فکر در محل دانشگاه، معرفی و مبادله متقابل محورهای پژوهشی بین بانک و دانشگاه، معرفی محورهای سرمایه‌گذاری از طریق بانک کشاورزی و شرکت‌های دانش‌بنیان می‌تواند در برنامه مشترک قرار گیرد، ارائه فناوری‌های دانش‌بنیان به بانک جهت بهره‌برداری مناسب و مفید  و ارائه تسهیلات به شرکت‌های دانش‌بنیان که در پارک و مرکز رشد که در بخش کشاورزی فعالیت می‌نمایند نیز پیشنهاد گردید.

رزومه
  • نام: محمد رضا
    نام خانوادگی: رضوانی
    مدرک و رشته تحصیلی: لیسانس اقتصاد نظری – فوق لیسانس مدیریت صنعتی – دکترای اقتصاد صنعتی
    حوزه‌های خدمت: دفتر برنامه‌ریزی و هماهنگی امور اقتصادی استانداری سمنان، دفتر آموزش و پژوهش، دفتر برنامه‌ریزی، نوسازی و تحول اداری
نامزد انتخابات

تماس با ما