اندیشه ناب محمدی

الزامات گام دوم انقلاب

آرشیو رویدادها
صدا و سیما ( صوت و تصویر )

الزامات کارآفرینی و بکارگیری سیاست‌های راهبردی در حوزه اقتصاد

سخنرانی پیرامون الزامات کارآفرینی و بکارگیری سیاست‌های راهبردی در حوزه اقتصاد

بمنظور  آشنایی با مفاهیم و الزامات کار آفرینی و در راستای تحقق حماسه اقتصادی و اقتصاد مقاومتی دوره آموزش کارآفرینی ویژه مدیران و کارشناسان دستگاه‌های اجرایی منتخب و مدیران و کارشناسان استانداری و فرمانداریها و بخشداری‌های تابعه در چهار گروه مجزا برگزار گردید.

محمدرضا رضوانی مدیرکل دفتر آموزش وپژوهش استانداری سمنان در آغاز دوره آموزش کارآفرینی و در خصوص اهداف دوره و اهمیت آن با اشاره به روند تاریخی از اوضاع اقتصادی کشور گفت: با توجه به اینکه یکی از شعارهای محوری در انقلاب اسلامی ایران ،استقلال اقتصادی بوده است و حسب رهنمودهای مقام معظم رهبری مبنی بر تلاش برای مقابله با جنگ نرم اقتصادی و توجه به اقتصاد مقاومتی، لذا می‌توان با بهره‌گیری از الزامات کارآفرینی و بکارگیری سیاست‌های راهبردی در حوزه اقتصاد، گامهای اساسی برای استقلال اقتصاد کشور برداشت.

وی افزود، امروزه کارآفرینی صرفا یک پدیده اقتصادی نیست بلکه به دلیل ماهیت آن بعنوان پدیده اجتماعی نیز مورد توجه قرار گرفته است و به همین دلیل در علوم مختلف از جمله در علوم فنی و مهندسی، علوم جامعه‌شناسی و مدیریت نیز کاربرد دارد و این مطلب بیانگر این است که همه کارشناسان و متخصصان باید به مبانی کارآفرینی آشنا باشند.

مدیرکل دفتر آموزش و پژوهش استانداری سمنان با اشاره به نقش کارآفرینی در موفقیت سازمانها گفت: اگر به مولفه‌های کارآفرینی که عمدتا معطوف به خلاقیت و نوآوری است توجه کنیم، با بکارگیری آنها می‌توان تحول در سازمان، تحول در اقتصاد و شکل‌گیری اقتصاد مقاومتی را شاهد باشیم.

محمدرضا رضوانی افزود: اگر اقتصاد مقاومتی را زمینه‌ساز حماسه اقتصادی می‌دانیم و اگر الزامات اقتصاد مقاومتی را در بکارگیری ظرفیت‌ها و منابع داخلی و ارائه الگوی صحیح اقتصادی می‌دانیم ،کارآفرینی می‌تواند ما را به این مهم نزدیک کند.

در این دوره آموزشی با تحلیل از اوضاع اقتصادی و ظرفیت‌های مختلف کشور، علی‌رغم تهدیدات متعدد و تحریم‌های اقتصادی بویژه در سنوات اخیر، به توفیقات کشور در عرصه‌های مختلف اشاره نمود و عامل اصلی را باور و ایمان مردم و تلاش و پشتکار برای رشد و تعالی کشور اشاره گردید. همچنین مولفه‌ها و الزامات کارآفرینی، تحلیل و موانع توسعه کارآفرینی، تشریح و استفاده خلاقانه از فرصت‌های موجود، خودباوری و اعتماد به نفس، تعهد اجتماعی و مسئولیت‌پذیری، ریسک‌پذیری و پویایی سازمانی و دوری از ایستایی، مورد تاکید قرار گرفت.

رزومه
  • نام: محمد رضا
    نام خانوادگی: رضوانی
    مدرک و رشته تحصیلی: لیسانس اقتصاد نظری – فوق لیسانس مدیریت صنعتی – دکترای اقتصاد صنعتی
    حوزه‌های خدمت: دفتر برنامه‌ریزی و هماهنگی امور اقتصادی استانداری سمنان، دفتر آموزش و پژوهش، دفتر برنامه‌ریزی، نوسازی و تحول اداری
نامزد انتخابات

تماس با ما