اندیشه ناب محمدی

الزامات گام دوم انقلاب

آرشیو رویدادها
صدا و سیما ( صوت و تصویر )

افتتاح مرکز رشد پارک علم و فناوری استان سمنان در مهدیشهر

افتتاح مرکز رشد پارک علم و فناوری استان سمنان در مهدیشهر با حضور معاون سیاسی و امنیتی استانداری 13/ 10 /91

مرکز رشد واحدهای فناور مهدیشهر بعنوان پنجمین مرکز رشد پارک علم و فناوری استان سمنان با حضور خلخالی معاون سیاسی و امنیتی استانداری، رضوانی مدیرکل آموزش و پژوهش استانداری ، قنبری فرماندار شهرستان مهدیشهر، اعضای شورای اسلامی شهر مهدیشهر و جلالی رییس پارک علم و فناوری استان سمنان افتتاح شد.

خلخالی معاون سیاسی و امنیتی استانداری در برنامه افتتاح مرکز رشد واحدهای فناور مهدیشهر گفت: برای تولید علم به ثروت نیازمند بسترها و امکاناتی است که مراکز رشد و پارکهای فناوری نقش مهمی در این عرصه دارند و برای تجاری سازی و تبدیل علم به محصول باید از این ظرفیتها استفاده شود. خلخالی گفت: به برکت انقلاب اسلامی تلاش گسترده ای در حوزه علم وفناوری انجام شده است و امروزه باید تلاشها و مقالات علمی و فعالیتهای دانشگاهی در پارکهای علم و فناوری، فرایند تجاری سازی را در مسیر اقتصاد مقاومتی کامل کنند. وی افزود: ارتباط صنعت و دانشگاه در این مراکز تحقق می یابد و یافته های پژوهشی زمانی مورد استقبال قرار می گیرد که بتواند ارتباط با جامعه و نیازهای مخاطبین برقرار کند و فعالیت مراکز تحقیقاتی و مراکز رشد فناوری فرصتی برای تحقق این امر مهم است و باید مخترعان و محققان برای رفع نیازهای اقتصادی، فرهنگی و علمی جامعه تلاش کنند.

رضوانی مدیرکل دفتر آموزش و پژوهش استانداری نیز در زمینه نقش مراکز رشد واحدهای فناور گفت: حمایتهای قانونی و مادی و معنوی خوبی برای فعالیت‌های علمی و فناوری بویژه با رویکرد تجاری سازی داریم و این فرصتی است برای استفاده از ظرفیتهای علمی و تحقیقاتی وت لاش و اهتمام نخبگان و دانش پژوهان، بویژه آنکه برای تحقق منویات مقام معظم رهبری در ابلاغیه سیاستهای کلی برنامه پنجم توسعه و در حوزه علمی و فناوری و برای ایجاد ارتباط دانشگاه با صنعت و جامعه، وظیفه‌ای مهم بعهده فعالان اقتصادی و نخبگان جامعه و دانشگاهیان است که در راستای نیازها و رفع مشکلات و تولید علم و فناوری تلاش نمایند. وی افزود: شعار پژوهش‌های تقاضا محور و تولید دانش بنیان برای تحقق اقتصاد مقاومتی نیز با ایجاد ارتباط دانشگاه با جامعه و فعالیت‌های پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد واحدهای فناور علمی عملی می‌شود.

جلالی رییس پارک علم و فناوری استان سمنان نیز ضمن بیان فعالیتهای شاخص پارک علم و فناوری استان و اهمیت مراکز رشد واحدهای فناور در شکل‌گیری شرکتهای دانش بنیان و تولید تقاضا محور گفت: تعداد واحدهای پیش­بینی شده برای پذیرش و استقرار در مرکز رشد در برنامه پنج ساله حداقل 70 واحد می­باشد که با توجه به توانمندی­های منطقه اولویت ­بندی خواهد شد. همچنین رییس پارک علم و فناوری استان گفت: با توجه به استعدادهای منطقه مهدیشهر و شهمیرزاد، حداقل 80 درصد فعالیت مرکز رشد واحدهای فناور مهدیشهر در زمینه­های دام و طیور، صنایع تبدیلی و نیز صنعت فرش و 20 درصد در سایر زمینه­ها می‌باشد.

رزومه
  • نام: محمد رضا
    نام خانوادگی: رضوانی
    مدرک و رشته تحصیلی: لیسانس اقتصاد نظری – فوق لیسانس مدیریت صنعتی – دکترای اقتصاد صنعتی
    حوزه‌های خدمت: دفتر برنامه‌ریزی و هماهنگی امور اقتصادی استانداری سمنان، دفتر آموزش و پژوهش، دفتر برنامه‌ریزی، نوسازی و تحول اداری
نامزد انتخابات

تماس با ما