اندیشه ناب محمدی

الزامات گام دوم انقلاب

آرشیو رویدادها
صدا و سیما ( صوت و تصویر )

تلاش و اهتمام در راستای نهضت تولید علم

سخنرانی با محور تلاش و اهتمام در راستای نهضت تولید علم

در راستای نهضت تولید علم و افزایش تولیدات علمی مبتنی بر نیازهای ملی و کاربردی کردن آنها از طریق تعامل پویا و سازنده با مراکز علمی و پژوهشی داخلی، منطقه ای و بین‌المللی و ارزیابی پیشرفت ها و تحولات علمی، تفاهم نامه‌ای بین دانشگاه سمنان و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) منعقد شد.

محمدرضا رضوانی مدیرکل آموزش و پژوهش استانداری سمنان در برنامه و آیین مبادله تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه سمنان و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)، با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر توسعه زبان فارسی و تبادلات علمی بین کشورهای اسلامی و همچنین در اهمیت توسعه علم و فناوری  گفت: قدرت نرم امروز کشور ما، مرهون پشتوانه علمی دانشمندان ایران اسلامی است. وی گفت: در جنگ نرم، افتخار کشور ما این است که از قدرت علمی بالا برخوردار است و این مهم بدون تلاش دانشگاهیان و دانشجویان و بدون بستر سازی و تدوین برنامه امکان پذیر نخواهد بود.

محمدرضا رضوانی افزود: در دنیای امروز رقابت و اقتدار کشورها بدون اقتدار علمی امکان پذیر نیست. وی با اشاره به الزامات سند چشم انداز بیست ساله کشور، به فعالیت گسترده دانشمندان و نخبگان کشور در عرصه های مختلف علمی اشاره و تصریح کرد: فعالیت علمی و پژوهشی و توجه حاکمیت به توسعه علم و دانش و مجاهدت‌های علمی محققان و اندیشمندان ایران اسلامی، برای کشور ما در مقابل هجمه‌های بیگانگان، قدرت نرم  محسوب و مایه اقتدار و سرافرازی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شده است0

محمدرضا رضوانی مدیرکل آموزش و پژوهش استانداری با توجه به تاکیدات دین مبین اسلام، به ارزش علم و علم آموزی اشاره کرد و اظهار داشت: دین اسلام نیز جایگاه عالمان را همانند جایگاه پیامبران بر شمرده است که نشان دهنده اهمیت و ارزش والای علم و دانش و آگاهی است. وی بر بعد محتوایی علم و فناوری تاکید کرد و افزود: نظریه‌پردازی و بومی سازی علم و فناوری و شناساندن نتایج و دستاوردهای علمی و اثر فعالیت دانشمندان و نخبگان باعث آگاه‌سازی جامعه از ظرفیت‌های علمی و معرف اثربخشی و تاثیرگذاری این قشر از جامعه است.

رضوانی مدیرکل آموزش و پژوهش استانداری سمنان موفقیت‌های نخبگان و مخترعان این استان در جشنواره های مختلف علمی در سطح ملی و بین المللی را بی‌نظیر و نمونه عنوان کرد و گفت استان سمنان افتخار دارد که سهم مناسبی و نقش ارزشمندی در تولید علم و فناوری ایفاء نموده است .

رزومه
  • نام: محمد رضا
    نام خانوادگی: رضوانی
    مدرک و رشته تحصیلی: لیسانس اقتصاد نظری – فوق لیسانس مدیریت صنعتی – دکترای اقتصاد صنعتی
    حوزه‌های خدمت: دفتر برنامه‌ریزی و هماهنگی امور اقتصادی استانداری سمنان، دفتر آموزش و پژوهش، دفتر برنامه‌ریزی، نوسازی و تحول اداری
نامزد انتخابات

تماس با ما