اندیشه ناب محمدی

الزامات گام دوم انقلاب

آرشیو رویدادها
صدا و سیما ( صوت و تصویر )

دستاوردهای انقلاب اسلامی در زمینه ارتباطات و فناوری اطلاعات

فناوری ارتباطات و اطلاعات زیر ساخت تمام زیرساخت است. 21/11/91

در ششمین روز از ایام ا… دهه فجر انقلاب اسلامی،  به همت دفتر آموزش و پژوهش استانداری و اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان،  اولین همایش استانی با موضوع ” دستاوردهای انقلاب اسلامی در زمینه ارتباطات و فناوری اطلاعات ” با هدف معرفی دستاوردهای علمی و بومی و تجلیل از محققان و مخترعان شاخص استان در عرصه علوم ارتباطات و فناوری اطلاعات و با حضور مقامات وزارتی و استانی حجت الاسلام والمسلمین محمد باقر عبدوس امام جمعه موقت سمنان، مهندس محمود ليايي مشاور وزير ارتباطات و فناوری اطلاعات در امور فناوري اطلاعات و صنعت برگزار گردید.

حجت الاسلام والمسلمین محمد باقر عبدوس امام جمعه موقت سمنان در همایش فوق به تحولات عمده ای که در حوزه فناوری ارتباطات و اطلاعات از بدو انقلاب تاکنون در سطح جهانی بویژه در کشور و استان سمنان شکل گرفته است اشاره داشته و به ضرورت فعالیتها در حوزه تولید محتوا ی الکترونیکی بویژه محتوای دینی و فرهنگی برای مقابله با هجمه فرهنگی دشمن تاکید نمودند.

وی با تشریح اقدامات شاخص حوزه علمیه سمنان در فعالیتهای علمی و تولید محتوای فرهنگی در بستر فضای مجازی، توضیحات مبسوطی از سامانه فادخ (سامانه فرهنگ اسلام در خانه ) که توسط حوزه علمیه سمنان ارائه گردیده است بیان نمودند و مورد استقبال حضار در همایش قرارگرفت.

در همایش فوق شناسایی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در حوزه فناوری ارتباطات و اطلاعات و استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی برای کمک به تولید ملی، همچنین تشکیل قطب‌های فناوری و اطلاعات متناسب با مزیت‌های استانی از قبیل مزیت‌ها در  توان مالی، نیروی انسانی متخصص، تولید سخت افزار و تولید نرم افزار برای توسعه سرمایه‌گذاری در عرصه ارتباطات و اطلاعات، تاکید گردید.

محمد رضا رضوانی مدیرکل دفتر آموزش و پژوهش استانداری در حاشیه این همایش گفت: امروزه افتخار داریم که در دهه فجر انقلاب اسلامی صرفا در استان سمنان بیش از 300 طرح و پرژوه افتتاح می شود .

وی گفت: خدمات در حوزه فناوری ارتباطات و اطلاعات و سایر زمینه ها به برکت انقلاب اسلامی در کشور و استان مشهود است. آنچه که مربوط به زیر ساختهای ارتباطات و فناوری است شاخص ترین آنها ارایه خدمات الکترونیکی در تمام شهرهای استان که در همین راستا  شبکه ملی سلامت و بیش از 160 دفاتر پیشخوان دولت و دفاترICT در استان ایجاد شده است و امروزه با مشارکت مردم بیش از 82 درصد قبوض در بستر الکترونیکی پرداخت می‌شود.

رضوانی همچنین افزود برنامه‌ریزی برای تولید محتوا و ایجاد امنیت در فضای مجازی مورد انتظار است و وظیفه داریم با تلاش و پشتکار کارنامه خوبی به جامعه ارائه دهیم. همچنین در همایش فوق گزارش اقدامات و ظرفیتهای استان در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات توسط مدیران محترم دستگاههای تابعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ارایه گردید.

رزومه
  • نام: محمد رضا
    نام خانوادگی: رضوانی
    مدرک و رشته تحصیلی: لیسانس اقتصاد نظری – فوق لیسانس مدیریت صنعتی – دکترای اقتصاد صنعتی
    حوزه‌های خدمت: دفتر برنامه‌ریزی و هماهنگی امور اقتصادی استانداری سمنان، دفتر آموزش و پژوهش، دفتر برنامه‌ریزی، نوسازی و تحول اداری
نامزد انتخابات

تماس با ما